Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uroczysty apel w KSP

Data publikacji 27.09.2013

Warszawska policja wzmocniła swoje szeregi o 59 nowo przyjętych policjantów. Treść roty funkcjonariusze powtarzali za szefem stołecznej Policji – nadinsp. Dariuszem Działo. Podczas uroczystości policjantom oraz pracownikom Policji garnizonu stołecznego zostały także wręczone medale za długoletnią służbę.

W uroczystym apelu, który odbył się przed budynkiem Komendy Stołecznej Policji udział wzięli przedstawiciele Ministerstwa Spraw Wewnętrznych,  kierownictwo Policji na czele z Komendantem Głównym Policji, przedstawiciele m.st. Warszawy, służb mundurowych oraz mieszkańcy Warszawy. Nowo przyjęci policjanci ślubowali „służyć wiernie narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polski porządek prawny, strzec bezpieczeństwa państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia”. To już kolejny nabór do naszej formacji w tym roku.

Po zdobyciu podstawowej wiedzy teoretycznej oraz umiejętności praktycznych policjanci, którzy otrzymali legitymacje służbowe, będą dbać o bezpieczeństwo mieszkańców stolicy.

Do nowo przyjętych policjantów w swoim przemówieniu zwrócił się Podsekretarz Stanu w MSW Marcin Jabłoński: „Chciałbym, by każdy z Was miał przekonanie, że wstępuje do bardzo ważnej formacji, że będzie zajmować się rzeczami, na które patrzą wszyscy obywatele. (…) Życzę Wam, abyście wypełniali rzetelnie obowiązki zachowując najwyższe standardy i starali się sprostać temu, czego oczekuje od Was największa w Polsce formacja mundurowa”. Równocześnie podziękował odznaczonym za trud i pracę: „To wielki zaszczyt odznaczać  w imieniu Prezydenta RP tych, którzy będąc wzorcami dla młodych adeptów sztuki policyjnej, realizują swoje obowiązki. Wszyscy zasługujecie na najwyższy szacunek”.  

Podczas uroczystości Medalem za Długoletnią Służbę za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej odznaczonych zostało 454 pracowników Policji oraz funkcjonariuszy. Za wzorowe wykonywanie zadań służbowych oraz profesjonalne kierowanie działaniami sił policyjnych w ramach operacji „Protest” nagrodę motywacyjną Komendanta Głównego Policji otrzymało 7 policjantów naszego garnizonu.

W trakcie apelu 8 policjantów otrzymało również dyplomy Prezydent m. st. Warszawy za osiągnięcia w służbie i osobisty wkład w poprawę bezpieczeństwa na terenie m. st. Warszawy.  

Wszystkim odznaczonym i wyróżnionym serdecznie gratulujemy!

aw


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 14.1 MB)

Powrót na górę strony