Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyroki dla pseudokibiców

Data publikacji 24.09.2013

Sąd rejonowy dla Warszawy Śródmieście wydał już wyroki w sprawie pseudokibiców zatrzymanych przez policjantów w związku z meczem Legii Warszawa i Górnika Zabrze. Kary orzeczone przez sąd za przestępstwa i wykroczenia to między innymi 2-letnie zakazy wstępu na imprezy masowe, kary grzywny oraz kary ograniczenia wolności.

W związku z niedzielnym meczem piłkarskim pomiędzy Legią Warszawa a Górnikiem Zabrze policjanci zatrzymali cztery osoby, które dopuściły się przestępstw i wykroczeń. Sąd Rejonowy dla Warszawy Śródmieście, po rozpoznaniu spraw w trybie przyśpieszonym, wydał już wyroki w stosunku do czterech mężczyzn.

36-letni Daniel P., za znieważenie interweniującego policjanta zabezpieczającego imprezę masową, został skazany na karę grzywny w wysokości 1000 złotych oraz zapłatę nawiązki w wysokości 250 złotych na rzecz pokrzywdzonego policjanta.

21-letni Kamil B., za umyślne zakłócenie porządku publicznego poprzez rzucenie petardy, został skazany na karę grzywny w wysokości 800 złotych oraz zakaz wstępu na imprezy masowe na okres 2 lat.
30-letni Tomasz B. za to samo wykroczenie również skazany został na w/w kary.

Natomiast 52-letni Wiesław S., za prowokowanie i kierowanie w stronę sektora kibiców przeciwnej drużyny słów powszechnie uważanych za wulgarne i obelżywe, usłyszał wyrok w postaci 6 miesięcy ograniczenia wolności polegającej na wykonywaniu nieodpłatnej, kontrolowanej pracy na cele społeczne w wymiarze 20 godzin miesięcznie.

rsz/aw

Powrót na górę strony