Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Debaty o bezpieczeństwie z mieszkańcami Mokotowa, Ursynowa i Wilanowa

Data publikacji 24.09.2013

Mokotowscy policjanci spotkali się z mieszkańcami trzech dzielnic na debatach poświęconych bezpieczeństwu. Mieszkańcy Mokotowa, Ursynowa i Wilanowa mieli okazję wymienić się swoimi spostrzeżeniami na temat działania Policji oraz poruszyć nurtujące ich problemy. Przekazane informacje i uwagi będą pomocne w wypracowaniu metod eliminowania zgłoszonych zagrożeń i pomogą w dalszym podnoszeniu poziomu bezpieczeństwa w tych dzielnicach.

Poczucie bezpieczeństwa to jeden z głównych czynników wpływających na jakość życia mieszkańców. Współdziałanie społeczeństwa z Policją w tym zakresie jest z pewnością bardzo ważne. Dlatego tak istotny był aktywny udział mieszkańców w spotkaniach na terenie Mokotowa, Ursynowa i Wilanowa, w których uczestniczyli przedstawiciele Policji oraz funkcjonariusze Straży Miejskiej. Problemów poruszanych na debatach wysłuchiwał I Zastępca Komendanta Rejonowego Policji Warszawa II podinsp. Grzegorz Styczyński. Ta wymiana informacji między Policją a mieszkańcami pozwoliła nie tylko zdiagnozować potrzeby i oczekiwania społeczeństwa w zakresie poprawy bezpieczeństwa, ale także wypracować wspólne metody eliminowania istniejących zagrożeń.

Uczestnicy debat zostali zapoznani ze stanem bezpieczeństwa w miejscu ich zamieszkania, a jednocześnie policjanci przypomnieli im, jak ustrzec się przed przestępstwami najbardziej dla nich uciążliwymi. Spotkanie to było również okazją do porozmawiania ze swoim dzielnicowym. Mieszkańcy zwracali uwagę przede wszystkim na uciążliwych lokatorów, rowerzystów i kierowców łamiących przepisy ruchu drogowego oraz spożywanie alkoholu w miejscach publicznych.

Kolejne spotkania dla mieszkańców z wybranych rejonów Mokotowa, Ursynowa i Wilanowa odbędą się w październiku.

mb/aw

Powrót na górę strony