Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Okradali hipermarket, zostali zatrzymani

Data publikacji 24.09.2013

Policjanci zatrzymali 6 osób i zabezpieczyli towar o wartości blisko 7 tysięcy złotych. Jak ustalili śledczy, mężczyźni od około 4 miesięcy wspólnie i w porozumieniu dokonywali kradzieży w jednym z hipermarketów. Czterej z nich to pracownicy ochrony, którzy organizowali cały przestępczy proceder, dwaj kolejni zajmowali się wynoszeniem towarów ze sklepu. A wynosili dosłownie wszystko - począwszy od wędlin, poprzez bieliznę, kleje, długopisy, aż po telewizory i różnego rodzaju sprzęt agd i elektroniczny. 24-letni Maciej Ł., 51-letni Andrzej L., 54-letni Andrzej Ł., 61-letni Czesław Z., 27-letni Krzysztof N. i 30-letni Dariusz Sz. usłyszeli już zarzuty. Mężczyźni zostali objęci policyjnymi dozorami. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Do komendy przy ulicy Grenadierów zatelefonowała kobieta, kierowniczka jednego z działów hipermarketu, i powiadomiła o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Funkcjonariusze zareagowali błyskawicznie.

Na miejsce do marketu natychmiast zostali skierowani wywiadowcy. Podjęli obserwację i niebawem na gorącym uczynku zatrzymali 4 osoby. 54-letni Andrzej Ł. i 61-letni Czesław Z. próbowali wynieść ze sklepu towar o wartości tysiąca złotych. Z kolei 24-letni Maciej Ł., 51-letni Andrzej L., jako pracownicy ochrony hipermarketu, kierowali całym przedsięwzięciem. Z relacji zawiadamiającej przedstawicielki sklepu wynikało, że do takich sytuacji prawdopodobnie dochodziło wielokrotnie na przestrzeni ostatnich co najmniej 4miesięcy.

Sprawa trafiła do wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu. Funkcjonariusze wykonali cały szereg ustaleń i operacyjnych sprawdzeń. Bardzo szybko okazało się, że liczba osób, które mogą mieć związek z tymi kradzieżami, jest znacznie większa. Dwa dni później policjanci z wydziału mienia zatrzymali kolejnych dwóch ochroniarzy. Zebrany materiał dowodowy świadczył o tym, że 27-letni Krzysztof N. i 30-letni Dariusz Sz. najprawdopodobniej współdziałali z pozostałą czwórką mężczyzn i również dokonywali kradzieży. Podczas przeszukań mieszkań zatrzymanych policjanci odnaleźli i zabezpieczyli sporą ilość towarów pochodzących z tych właśnie kradzieży w markecie.

Cała szóstka usłyszała już zarzuty dokonania wspólnie i w porozumieniu kradzieży. W prokuraturze wszyscy zostali objęci policyjnymi dozorami.

Jak zapowiadają funkcjonariusze z wydziału mienia sprawa ma charakter rozwojowy. Niewykluczone są kolejne zatrzymania. Trwa również weryfikacja ostatecznej wartości start na jakie narazili zatrzymani hipermarket.

jw/aw


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 3.4 MB)

Powrót na górę strony