Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odzyskano skradzionego nissana

Data publikacji 23.09.2013

Policjanci wydziału kryminalnego legionowskiej komendy odzyskali skradzionego w ubiegłym tygodniu nissana. W ręce funkcjonariuszy wpadł 43-letni Wojciech I. Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Kodeks Karny za to przestępstwo przewiduje do 10 lat więzienia.

Do kradzieży z włamaniem doszło w nocy z 18 ma 19 września br. Z Aleksandrowa, miejscowości leżącej się w gminie Nieporęt, został skradziony samochód nissan sunny wraz z dokumentami i kluczykami. Wewnątrz pojazdu znajdowały się m.in. dwie markowe piły spalinowe i podkaszarka. Wartość strat wyniosła prawie 14 tys. zł.

Policjanci intensywnie pracowali nad sprawą i na drugi dzień po zgłoszeniu kradzieży w Michałowie Reginowie zatrzymali Wojciecha I. Mężczyzna został przewieziony do komendy, a samochód odzyskany.

Funkcjonariuszom z Nieporętu udało się również odzyskać część skradzionego mienia. Na terenie Nowego Dworu Mazowieckiego zatrzymali Andrzeja B., u którego znaleziono część przedmiotów. 51-latek usłyszał zarzut paserstwa i przyznał się do niego.

Notowany już w policyjnych kartotekach Wojciech I. za kradzież z włamaniem usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa działając w okresie recydywy. Przyznał się do winy. Grozi mu teraz do 10 lat więzienia. Odzyskany nissan wrócił już do właściciela.

ek/aw

Powrót na górę strony