Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Chciał pojeździć oplem

Data publikacji 23.09.2013

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu zatrzymali 22-letniego Adriana K., podejrzewanego o krótkotrwały zabór opla. W trakcie wykonywania dalszych czynności funkcjonariusze ustalili również się, że ten sam mężczyzna najprawdopodobniej kilka tygodni wcześniej dopuścił się kradzieży łańcuszka. Oba przestępstwa popełnił w warunkach recydywy. Został objęty policyjnym dozorem.

Do komendy przy ulicy Grenadierów zgłosił się mężczyzna, który powiadomił o kradzieży z włamaniem opla combo. Sprawą od razu zajęli się funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu.

Dzięki skrupulatnej pracy operacyjnej i licznym sprawdzeniom najpierw bardzo szybko odnaleźli samochód, a niedługo później dotarli do podejrzewanego o dokonanie tego czynu mężczyzny. 22-letni Adrian K. został zatrzymany. Dalsze czynności wykazały, że młody człowiek chciał sobie pojeździć oplem i kiedy zrealizował swój kaprys, odstawił samochód w inne miejsce. Dlatego też usłyszał zarzut krótkotrwałego użycia pojazdu. To jednak nie koniec przewinień 22-latka.

Funkcjonariusze zajmujący się sprawą ustalili, że ten właśnie mężczyzna najprawdopodobniej kilka tygodni wcześniej zerwał kobiecie z szyi złoty łańcuszek warty 1200 złotych. Podczas przeprowadzonego okazania pokrzywdzona bez wahania rozpoznała 22-letniego Adriana K.

Policjanci przedstawili zatrzymanemu zarzut kradzieży. Obu przestępstw podejrzany dopuścił się w warunkach recydywy. W prokuraturze zastosowano wobec 22-latka policyjny dozór.

ea/jw

Powrót na górę strony