Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany krewki mąż

Data publikacji 23.09.2013

Policjanci zatrzymali 73-letniego Józefa Ł. Funkcjonariusze interweniowali, ponieważ mężczyzna groził żonie pozbawieniem życia, uderzył ją w głowę szklaną butelką. Jak ustalili funkcjonariusze, zatrzymany od dłuższego już czasu znęcał się nad małżonką. Wszczynał awantury, bił ją, wyzywał, ubliżał, opluwał, wykręcał ręce, a także zakłócał spoczynek nocny. Dziś sąd rozpatrzy wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec podejrzanego.

Patrolowcy zostali skierowani przez radiooperatora do jednego z mieszkań przy ulicy Ostrobramskiej. Na miejscu mundurowi zastali pokrzywdzoną i jej męża, który chwilę wcześniej groził żonie, że ją zabije, a na potwierdzenie swoich słów uderzył ją szklaną butelką w głowę. Kobieta trafiła do szpitala, natomiast krewkiego 73-letniego Józefa Ł. policjanci zatrzymali.

Jak ustalili kryminalni i dochodzeniowcy, mężczyzna od trzech miesięcy znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją żoną. Bardzo często wszczynał awantury, podczas których wyzywał kobietę, poniżał ją, zakłócał jej spoczynek nocny, bił po głowie, opluwał, wykręcał ręce. Funkcjonariusze przeprowadzili wszystkie niezbędne czynności i na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego zatrzymanemu został przedstawiony zarzut.

W prokuraturze przychylono się do wniosku policjantów o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec podejrzanego. Dziś w sądzie zapadnie w tej kwestii ostateczna decyzja.

ea/jw
 

Powrót na górę strony