Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dozór za płatną protekcję

Data publikacji 25.09.2013

Policjanci z Woli zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o płatną protekcję. 23-latek powołując się na wpływy w prokuraturze, zaoferował kobiecie pomoc w umorzeniu postępowania karnego i zwrocie prawa jazdy, utraconego w wyniku kierowania przez nią samochodem pod wpływem alkoholu. Za taką „pomoc” żądał 50 tys. złotych. Zatrzymanemu postawiono zarzut płatnej protekcji, grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności. Prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór.

Kilka dni temu z policjantami z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą wolskiej Komendy skontaktowała się osoba, która poinformowała, że została oszukana przez 23-letniego Kamila G. Mężczyzna miał ją przekonać, że dzięki znajomościom w instytucjach państwowych jest w stanie załatwić jej umorzenie postępowania karnego i odzyskanie prawa jazdy, które utraciła w wyniku jazdy samochodem pod wpływem alkoholu. Nie ukrywał przy tym, że trzeba dać łapówkę. Żądał od kobiety 50 tys złotych. Ze swoich obietnic oczywiście się nie wywiązał, a wręczona mu część pieniędzy w kwocie 15 tys. złotych przepadła bezpowrotnie.

Funkcjonariusze ustalili jego miejsce pobytu i zatrzymali 23-latka. W prokuraturze Kamil G. usłyszał zarzuty płatnej protekcji. Prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór. Za ten czyn grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

ea/jb
 


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 2.02 MB)

Powrót na górę strony