Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Chciał okraść listonosza

Data publikacji 22.09.2013

Policjanci zatrzymali podejrzewanego o usiłowanie dokonania rozboju. 34-letni Michał S. zaczepiał listonosza w autobusie, a następnie na przystanku użył wobec niego gazu łzawiącego i próbował ukraść torbę z przesyłkami oraz pieniędzmi. W ujęciu mężczyzny pomogli przechodnie i przejeżdżający tamtędy zaalarmowani strażnicy miejscy.

Kilkanaście minut przed godziną 10.00 policjanci zostali wezwani na przystanek autobusowy na terenie Saskiej Kępy.

Na miejscu zdarzenia patrolowcy zastali strażników miejskich, którzy odpowiedzieli na wezwanie przechodniów i pomogli ująć mężczyznę usiłującego dokonać rozboju na osobie listonosza. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że 34-letni Michał S. już w autobusie kilkakrotnie go zaczepiał, popychał i zachowywał się dziwnie. Kiedy obaj wysiedli na przystanek, mężczyzna spryskał listonosza gazem i próbował wyrwać mu torbę z przesyłkami i pieniędzmi. Pokrzywdzony nie dawał jednak za wygraną, z pomocą przyszli mu przechodnie, którzy zaalarmowali przejeżdżający patrol Straży Miejskiej. 34-latek został ujęty.

Resztą zajęli się już policjanci. Funkcjonariusze zatrzymali Michała S., a pokrzywdzony złożył zawiadomienie o usiłowaniu popełnienia przestępstwa.

W wyniku dalszych czynności operacyjnych i dochodzeniowo-śledczych stróże prawa zgromadzili materiał dowodowy, na podstawie którego możliwe było przedstawienie zatrzymanemu zarzutu usiłowania dokonania rozboju. O dalszym losie podejrzanego zdecyduje prokurator.

jw


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 1.76 MB)

Powrót na górę strony