Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Skradziony towar trzymali w domu, już usłyszeli zarzuty

Data publikacji 20.09.2013

Policjanci z Marek w kilka godzin po zdarzeniu ustalili i zatrzymali dwie osoby podejrzewane o kradzież z włamaniem do domu jednorodzinnego. W mieszkaniu w którym przebywali 43-letnia Ewa W. i 38-letni Jerzy P. funkcjonariusze ujawnili i odzyskali część ze skradzionych przedmiotów. Oboje już usłyszeli zarzuty popełnienia przestępstwa kradzieży z włamaniem. Czyn ten zagrożony jest karą do 10 lat pozbawienia wolności

Dyżurny komisariatu w Markach został powiadomiony przez jednego z mieszkańców o włamaniu do jego domu. Na miejsce skierował grupę dochodzeniowo – śledczą, która potwierdziła fakt włamania do budynku. Jak ustalili policjanci sprawcy dostali się do pomieszczeń mieszkalnych wybijając szybę w oknie po czym zabrali mienie o wartości blisko 20 tys. złotych. Poszkodowany wśród utraconych przedmiotów wskazał m.in. 50 calowy telewizor, lampy witrażowe, zegary marmurowe, wyroby z porcelany, odzież, sztućce i pościel.

Działania miejscowych funkcjonariuszy, w tym rozpoznanie terenu i posiadana wiedza pozwoliła im na wytypowanie osób podejrzewanych o to przestępstwo. Kilka godzin po zdarzeniu policjanci zatrzymali 43-letnią Ewę W. i 38-letniego Jerzego P. W mieszkaniu w którym przebywali funkcjonariusze ujawnili i odzyskali część skradzionych przedmiotów. Oboje już usłyszeli zarzuty popełnienia przestępstwa kradzieży z włamaniem. Czyn jakiego się dopuścili zagrożony jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony