Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany z zakazem uciekał przed policją

Data publikacji 19.09.2013

Wczoraj późnym wieczorem w Górze Kalwarii, gdy piaseczyńscy policjanci chcieli zatrzymać do kontroli kierowcę opla, ten zaczął uciekać. Po pościgu i zatrzymaniu okazało się, że Andrzej K. jest pijany i złamał zakaz sądowy prowadzenia pojazdów. Badanie wykazało prawie 1,4 promila alkoholu w organizmie mężczyzny. `

Tuż przed północą policjanci z Piaseczna w czasie prowadzonych działań na terenie Góry Kalwarii zwrócili uwagę na jadącego opla. Policjanci podejrzewali, że kierujący autem może być nietrzeźwy. Postanowili zatrzymać go do kontroli. Funkcjonariusze dali wyraźny sygnał do zatrzymania jadącemu mężczyźnie, ale ten zaczął uciekać. Policjanci po krótkim pościgu dogonili uciekiniera.

Gdy podeszli do mężczyzny, wyczuwalna była od niego woń alkoholu. Jak się okazało, przyczyną jego ucieczki był alkohol i brak prawa jazdy. Badanie alkomatem wykazało prawie 1,4 promila alkoholu w organizmie 34-letniego Andrzeja K.

Jak ustalili policjanci, mężczyzna ma też zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych od marca 2012 do marca 2014 r. Andrzej K. będzie odpowiadał za jazdę w stanie nietrzeźwości i złamanie zakazu sądowego, o jego dalszym losie zdecyduje sąd.

hkk/aw

Powrót na górę strony