Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kredyt na kradziony dowód

Data publikacji 19.09.2013

32-latek próbował wyłudzić pożyczkę w wysokości 2 000 złotych w jednym z punktów na Woli. Został zatrzymany przez wolskich policjantów zwalczających przestępczość gospodarczą w momencie, kiedy załatwiał ostatnie formalności. Waldemar S. chcąc wyłudzić pieniądze posłużył się kradzionym dowodem osobistym oraz sfałszowanym zaświadczeniem o zatrudnieniu. Wraz z nim zatrzymano jego wspólnika, 22-letniego Pawła K.

 

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą wolskiej komendy zostali poinformowani o próbie wyłudzenia kredytu. Po dokładnym sprawdzeniu okazało się, że mężczyzna, składający wniosek o pożyczkę na kwotę 2 tys. zł., najprawdopodobniej usiłuje oszukać instytucję. Dodatkowo sprawdzono dokumenty, które przedłożył do wniosku i okazało się, że mężczyzna posłużył się podrobionym zaświadczeniem o zatrudnieniu i zarobkach oraz kradzionym dowodem osobistym.

W czasie załatwiania ostatnich formalności przed pobraniem pieniędzy 32-letni Waldemar S. został zatrzymany. Wraz z nim zatrzymano jego wspólnika, 22-letniego Pawła K. Obaj mężczyźni usłyszą dzisiaj zarzuty oszustwa. Za ten czyn grozi kara do 8 lat więzienia.

jb/aw

Powrót na górę strony