Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Od wykroczenia do przestępstwa

Data publikacji 19.09.2013

Policjanci z Mokotowa zatrzymali mężczyznę, który w zamian za odstąpienie przez nich od czynności służbowych obiecał im pieniądze. Wszystko zaczęło się od interwencji w związku z popełnionym przez niego wykroczeniem. Teraz 62-latek jest podejrzany również o przestępstwo. Wczoraj usłyszał w prokuraturze zarzut. Może mu grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W rejonie ulicy Belwederskiej policjanci zwrócili uwagę na samochód, w którym kierujący rozmawiał przez telefon komórkowy i nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. Mundurowi postanowili zatrzymać go do kontroli. Okazało się, że pojazd ma także pękniętą przednią szybę. Funkcjonariusz postanowił ukarać 62-latka za popełnione wykroczenia mandatem. Mężczyzna został pouczony, że może odmówić przyjęcia grzywny, ale wówczas do sądu zostanie skierowany wniosek o ukaranie.

W trakcie interwencji kierowca zaproponował policjantom pieniądze w zamian za odstąpienie przez nich od dalszych czynności służbowych. Funkcjonariusz poinformował 62-latka, że popełnia przestępstwo. Mężczyzna został zatrzymany. Wczoraj został przesłuchany w prokuraturze, gdzie usłyszał zarzut. Za czyn ten może mu grozić kara do 10 lat więzienia.

mb/aw

Powrót na górę strony