Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyrzucili z samochodu 48 gramów marihuany

Data publikacji 19.09.2013

Za posiadanie znacznej ilości narkotyków odpowie dwóch 19-latków zatrzymanych przez dzielnicowych z Podkowy Leśnej. Z samochodu, którym mężczyźni próbowali uciec przed policjantami, została wyrzucona torba z narkotykami. Policjanci zabezpieczyli w niej ponad 48 gramów marihuany. Artur P. i Rafał C. przyznali się do popełnienia przestępstw i dobrowolnie podali karom.

Przed 19.00 podkowiańscy dzielnicowi zwrócili uwagę na samochód stojący w okolicy jednego ze skrzyżowań. Nagle na widok policjantów kierowca daewoo gwałtownie ruszył i nie zamierzał zatrzymać się mimo sygnałów funkcjonariuszy. Podczas pościgu policjanci zauważyli przedmiot wyrzucany przez szybę samochodu. Kilkadziesiąt metrów dalej auto zatrzymało się. Dzielnicowi natychmiast zabezpieczyli foliową torbę, w której, jak się okazało, było szesnaście małych torebek wypełnionych roślinnym suszem i większy woreczek z tą samą substancją. Następnie mundurowi przystąpili do interwencji wobec dwóch mężczyzn siedzących w pojeździe. Żaden z nich nie przyznawał się do wyrzucenia narkotyków z auta. Obaj 19-latkowie zostali zatrzymani w celi grodziskiej komendy.

W toku dalszych czynności policjanci ustalili, że w wyrzuconej torbie było ponad 48 gramów marihuany. Obaj mężczyźni wyjaśniali, że narkotyki były ich wspólną własnością. Artur P. i Rafał C. usłyszeli zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających. Obaj przyznali się do popełnionego przestępstwa i dobrowolnie poddali karom pozbawienia wolności w zawieszeniu, grzywny i dozoru kuratora. Funkcjonariusze z Podkowy Leśnej sprawdzają jeszcze skąd mogły pochodzić zabezpieczone narkotyki. Nie wykluczają też kolejnych zatrzymań w sprawie.

kz/aw

Powrót na górę strony