Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Udając obcokrajowca wszedł z bronią do supermarketu, miał 2,5 promila

Data publikacji 18.09.2013

Do policyjnej celi trafił 21-letni mężczyzna, który z bronią gazową wszedł do jednego z supermarketów. Zwróciło to uwagę pracowników ochrony, którzy o "niebezpiecznym" kliencie poinformowali otwockich policjantów. Początkowo mężczyzna próbował przekonać mundurowych, że jest obywatelem Niemiec. Po sprawdzeniu okazało się, że prawdziwy był tylko wysoki wpływ alkoholu na jego organizm. Miał go 2,5 promila.

Policjanci z wydziału patrolowego wczoraj wieczorem zostali wezwani przez pracowników ochrony do jednego z supermarketów. Okazało się, że powodem interwencji był mężczyzna będący pod wyraźnym wpływem alkoholu, który na zakupy udał się z bronią, jak się później okazało, był to pistolet gazowy.

Podczas legitymowania klient sklepu próbował przekonać mundurowych, że jest obywatelem Niemiec i nie rozumie powodów ich interwencji. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych okazało się, że jest to 21-letni obywatel naszego kraju, z zawartością 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Funkcjonariusze odebrali i zabezpieczyli broń, którą mężczyzna wniósł do placówki handlowej. 21-latek do czasu wytrzeźwienia został osadzony w policyjnej celi. O dalszym postępowaniu w tej sprawie rozstrzygnie przesłuchanie.

ea/js
 

Powrót na górę strony