Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany trzema listami gończymi wpadł podczas kontroli biletów

Data publikacji 18.09.2013

Wywiadowcy metra warszawskiego zatrzymali mężczyznę, który w trakcie kontroli biletów próbował posłużyć się dowodem osobistym wystawionym na nazwisko innej osoby. Dodatkowo wyszło na jaw, że 22-latek jest poszukiwany w celu doprowadzenia do najbliższego aresztu lub zakładu karnego. Mężczyzna został przewieziony aresztu, gdzie odpokutuje za czyny, jakich się dopuścił.

Okazuje się, że zwykła kontrola biletów może stać się przyczyną większych kłopotów. Kontroler ZTM w czasie sprawdzania biletów wychwycił, że dowód osobisty, który okazał 22-latek, prawdopodobnie nie należy do niego. Poprosił o pomoc policjantów, którzy potwierdzili jego podejrzenia. Podróżujący „na gapę” mężczyzna przyznał, że znalezionym dowodem chciał się posłużyć w celu uniknięcia kary za brak ważnego biletu.

Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do komisariatu policji na stacji Centrum. Podczas rozpytania 22-latek co chwilę mylił się przy podawaniu swoich danych osobowych. To potwierdziło tylko podejrzenia policjantów, że mężczyzna stara się za wszelką cenę ukryć swoją prawdziwą tożsamość. Z uwagi na brak dokumentu tożsamości, Filip H. został poddany badaniu na nowoczesnym urządzeniu sprawdzającym linie papilarne palców. Wynik badania jednoznacznie wskazał, że ma on kilka powodów, by unikać spotkania z przedstawicielami wymiaru sprawiedliwości.

Okazało się, że w czerwcu 2013 roku Sąd Rejonowy w Szczytnie wystawił za nim dwa listy gończe, następnie od lipca br. olsztyński sąd chciał ustalić jego miejsce pobytu, zaś w sierpniu ten sam sąd poszukiwał Filipa H. w celu doprowadzenia do najbliższego aresztu lub zakładu karnego.

Mężczyzna został przewieziony aresztu, gdzie odpokutuje za czyny, jakich się dopuścił.

ea/ndl

Powrót na górę strony