Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zjadła przerobiony bilet parkingowy

Data publikacji 18.09.2013

Śródmiejscy policjanci zatrzymali kobietę podejrzaną o przerobienie biletu parkingowego. 35-letnia Agnieszka K. pozostawiła swój samochód w płatnej strefie parkowania, wkładając za szybę przerobiony bilet. Sprawa wyszła na jaw podczas kontroli. Na widok interweniujących policjantów kobieta włożyła bilet do ust i go połknęła.

Do tej niecodziennej sytuacji doszło wieczorem na jednym z płatnych parkingów przy ulicy Ludnej. Kontroler Zarządu Dróg Miejskich sprawdzał czy wszyscy kierowcy, którzy pozostawili tam samochody uiścili stosowną opłatę. Jego podejrzenia wzbudził opel astra, za szybą pojazdu umieszczony był bilet parkingowy, jednak jego symbol nie odpowiadał symbolom biletów, które w tej strefie drukuje stojący tam parkomat. Poza tym na bilecie widoczne były wyraźne ślady przerobienia daty.

W związku z powyższym kontroler wezwał na miejsce pracowników ZDM, którzy założyli blokadą na koło opla astry. W oczekiwaniu na właściciela pojazdu kontroler o zaistniałym zdarzeniu powiadomił policję.

W tym czasie do samochodu przyszła jego właścicielka. Kobieta na widok policjantów włożyła bilet do ust i go połknęła. 35-latka stwierdziła, że zrobiła to w obawie przed konsekwencjami swojego czynu. Agnieszka K. nie wiedziała, że wcześniej kontroler zrobił zdjęcie przerobionego biletu.

Policjanci po dokładnym sprawdzeniu pojazdu w kieszeni jednych z drzwi znaleźli kolejne trzy bilety, których dane również były przerobione.

Kobieta została zatrzymana. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje do 5 lat pozbawienia wolności.

ea/rsz
 

Powrót na górę strony