Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kradli kable biegnące wzdłuż torowiska

Data publikacji 17.09.2013

W ręce funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Halinowie, wpadło dwóch młodych mężczyzn podejrzanych o demontaż i zabór kabli użytkowanych przez jedną z firm teleenergetycznych. Jeden z mężczyzn wpadł na gorącym uczynku podczas odkopywania kabli, drugiego zatrzymano w mieszkaniu wspólnika. Zarzuty zaboru i zniszczenia elementów sieci telekomunikacyjnej usłyszeli w tej sprawie 17-letni Sebastian O. i 20 letni Norbert B. Za przestępstwo, o które są podejrzani, grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komisariatu w Halinowie przyjęli zgłoszenie od pracowników firmy telekomunikacyjnej, którzy natknęli się na podejrzanych mężczyzn w rejonie torowiska przy ulicy Kolejowej. Wspomniani pracownicy pojechali sprawdzić stan okablowania w podanym rejonie ponieważ zanikał sygnał w sieci telekomunikacyjnej.

Funkcjonariusze natychmiast ruszyli  w kierunku ulicy Kolejowej. Udało im się zatrzymać tam mężczyznę, który odkopywał i odcinał kable techniczne. Był nim 17-letni Sebastian O. Policjanci zabezpieczyli odcięte kable i przewieźli 17-latka do komisariatu. W międzyczasie policjanci z zespołu kryminalnego pojechali sprawdzić dom, w którym mieszkał 17-latek. Okazało się, że ukrył się tam drugi z podejrzanych mężczyzn, 20-letni Norbert B.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy wstępnie uprawdopodobnił, że mężczyźni odkopywali i odcinali kable w celu pozyskania metali szlachetnych. Obaj zatrzymani usłyszeli zarzut zaboru i uszkodzenia elementów sieci telekomunikacyjnej. Sebastian O. i Norbert B. przyznali się wstępnie do nielegalnego procederu. Grożą im teraz kary do 8 lat pozbawienia wolności.

dn/aw

 

Powrót na górę strony