Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dozór za rozbój

Data publikacji 17.09.2013

Policjanci z nowodworskiej prewencji zatrzymali 33-letniego Roberta W., mieszkańca powiatu płońskiego, który podejrzany jest o dokonanie rozboju. Jak wynika z ustaleń policjantów mężczyzna zaatakował 34-letnią kobietę, która wieczorem wracała z pracy. 33-latek wyrwał jej torebkę, w której były dokumenty i rzeczy osobiste. Dodatkowo podczas zatrzymania podejrzany znieważył policjantów. Robert W. usłyszał już zarzuty i trafił pod policyjny dozór. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

W minioną sobotę do dyżurnego nowodworskiej komendy późnym wieczorem zadzwoniła roztrzęsiona kobieta, która powiedział, że w Zakroczymiu napadł ją nieznany mężczyzna i zabrał torebkę. Na miejsce natychmiast pojechały załogi policjantów. Poszkodowana powiedziała mundurowym, że kiedy wracała z pracy nagle od tyłu dostała cios w okolice barku, a następnie nieznany mężczyzna wyrwał jej torebkę i uciekł w pola.

Policjanci przystąpili do pościgu za sprawcą rozboju. Już po 10 minutach funkcjonariusze zatrzymali podejrzanego o dokonanie tego przestępstwa, a następnie odzyskali skradzione przedmioty. Podczas zatrzymania mężczyzna uciekał oraz szarpał się i wyzywał policjantów.

Podejrzany Robert W., trafił do celi. 33-latek usłyszał zarzut rozboju oraz znieważenia policjantów. Wczoraj prokurator zastosował wobec podejrzanego dozór policji. 

sk/aw

Powrót na górę strony