Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Połknął skradziony łańcuszek

Data publikacji 16.09.2013

Mężczyzna w tramwaju zerwał kobiecie łańcuszek z szyi. Na krzyki pokrzywdzonej zareagowali pasażerowie oraz motorniczy, który zablokował drzwi i wezwał policję. Mężczyzna widząc, że nie ma już szans na ucieczkę i przybyłych na miejsce funkcjonariuszy, próbował pozbyć się dowodu swojej winy, połykając łańcuszek z zawieszką. 35-latek usłyszał już zarzuty karne. Wkrótce o wysokości kary zadecyduje sąd.

Wszystko wydarzyło się bardzo szybko. W tramwaju, w godzinach popołudniowych do siedzącej kobiety podszedł mężczyzna i zerwał jej z szyi łańcuszek. Pokrzywdzona głośno wzywała pomocy, na jej wołanie zareagowało dwóch pasażerów oraz motorniczy, który zablokował drzwi i wezwał policję. Tym sposobem zapędzony w kozi róg mężczyzna nie miała już żadnych szans na ucieczkę.

Przybyli na miejsce policjanci z Woli zatrzymali sprawcę zuchwałej kradzieży. Podczas przeszukania policjanci nie znaleźli przy nim skradzionej biżuterii. Dopiero rentgenowskie prześwietlenie przeprowadzone w szpitalu potwierdziło przypuszczenia funkcjonariuszy. Jak się okazało, mężczyzna przed zatrzymaniem połknął łańcuszek z zawieszką. Pokrzywdzona straty oszacowała na1500 złotych.

Prowadzący sprawę policjanci ustalili, że to nie jedyne przestępstwo, jakiego dopuścił się Paweł K. 35-latek przyznał się, że pod koniec lipca br. w autobusie linii 171 zerwał kobiecie łańcuszek, który sprzedał w lombardzie. Mężczyzna dobrze jest znany policji, wcześniej był już karany za podobne przestępstwa.

Śledczy przedstawili Pawłowi K. dwa zarzuty kradzieży, działając w okresie recydywy. Wkrótce o wysokości kary zadecyduje sąd. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

ea/jb
 


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 3.47 MB)

Powrót na górę strony