Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za czynną napaść na policjantów

Data publikacji 12.09.2013

Policyjnym dozorem zostali objęci dwaj mężczyźni, którzy są podejrzani o czynna napaść na policjantów i ich znieważenie. 37-letni Maciej W. oraz 31-letni Janusz A. zostali zatrzymani podczas interwencji mundurowych w mieszkaniu na terenie dzielnicy. Obaj usłyszeli już w prokuraturze zarzuty. Teraz może im grozić kara nawet do 10 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w jednym z mieszkań na Ursynowie. Kiedy pojawili się tam mundurowi, w związku z wezwaniem dotyczącym zakłócenia spokoju, drzwi były otwarte, a w środku szarpało się dwóch mężczyzn. Policjanci postanowili interweniować i wówczas jeden z lokatorów uderzył drzwiami mundurowego. W tej samej chwili drugi z mężczyzn chwycił za nóż i grożąc śmiercią stróżom prawa , próbował ich zaatakować. Funkcjonariusze użyli środków przymusu bezpośredniego.

Podczas policyjnych czynności mężczyźni ubliżali policjantom, zachowywali się agresywnie i nie stosowali się do wydawanych poleceń. Oba zostali zatrzymani i przewiezieni do izby wytrzeźwień, ponieważ byli pijani.

Sprawą zajęli się ursynowscy policjanci zwalczający przestępczość przeciwko życiu i zdrowiu. Maciej W. oraz Janusz A. zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty. Obaj są podejrzani o czynną napaść na policjantów i ich znieważenie. 31-latek odpowie także za groźby w celu zmuszenia funkcjonariusza do odstąpienia od czynności służbowej. Mężczyźni zostali objęci policyjnym dozorem.

ea/mb

Powrót na górę strony