Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za usiłowanie włamania do mieszkania

Data publikacji 11.09.2013

Natychmiastowe i sprawne działanie policjantów z Woli oraz obywatelska postawa mieszkańca zaowocowała zatrzymaniem 28-letniego Michała K. i 44-letniego Macieja C., którzy w nocy usiłowali włamać się do mieszkania na pierwszym piętrze. Wczoraj sąd przychylił się do wniosku o zastosowanie wobec nich środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu. Za ten czyn grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Przed północą oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie wspinającym się po kratach do mieszkania na pierwszym piętrze. Natychmiast pod wskazany adres skierowano załogi policji. Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze zauważyli stojącego pod balkonami na tzw. czatach mężczyznę. Kiedy ten zorientował się, że ma do czynienia z policjantami, zaczął uciekać. Natychmiast został obezwładniony i przewieziony do komendy.

W tym samym czasie druga załoga ustaliła mieszkanie, w którym mógł przebywać drugi z mężczyzn. Policjanci błyskawicznie obstawili wszystkie okna i drzwi wejściowe, celem udaremnienia mu ucieczki. Przy pomocy sprzętu straży pożarnej mundurowi po drabinie weszli do mieszkania. Wewnątrz zostali mężczyznę, który plądrował mieszkanie. Na szczęście zatrzymani nic nie zdołali ukraść.

44-letni Maciej C. i 28-letni Michał K. usłyszeli zarzuty usiłowania kradzieży z włamaniem. Sąd przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec mężczyzn środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres dwóch miesięcy. Za ten czyn grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

jb/aw

Powrót na górę strony