Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadł za rozboje

Data publikacji 13.09.2013

Stołeczni policjanci z wydziału do walki z terrorem kryminalnym i zabójstw zatrzymali 35-letniego Konrada J. Mężczyzna jest podejrzany o dokonanie trzech rozbojów. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że wspólnie z kompanami atakowali starsze osoby wychodzące z banków, tuż po pobraniu pieniędzy. Pomimo to, że od popełnienia przestępstw minęło kilka lat, to sprawcy nie mogli czuć się bezkarni. W ostatnim czasie w ręce policjantów wpadł pierwszy podejrzany.

Wszystko zaczęło się kilka lat temu, kiedy to sprawcy zaatakowali na ul. Conrada mężczyznę i zabrali mu torbę z pieniędzmi oraz innymi rzeczami. W sumie straty wyceniono na ponad 4 tysiące złotych. Do kolejnego rozboju doszło prawie miesiąc później na ul. Geodetów. Wówczas to sprawcy zaatakowali dwie osoby. Ich łupem padło ponad 5 tysięcy złotych. W marcu napadli znowu, tym razem mężczyznę idącego ul. Górczewską. W wyniku napaści pokrzywdzony stracił 1,5 tysiąca złotych. Pomimo podjętych wielu działań nie udało się wówczas zatrzymać podejrzanych o dokonanie rozbojów. Przestępczy proceder zakończył się, gdy policjanci zaoferowali opiekę nad starszymi osobami, podczas pobierania przez nich pieniędzy z banków. Pomimo tego funkcjonariusze cały czas ustalali sprawców rozbojów.

Na trop podejrzanego wpadli policjanci z wydziału do walki z terrorem kryminalnym i zabójstw. Z ich ustaleń wynikało, że mężczyzna może być zamieszany w przestępstwa sprzed kilku lat. 35-letni Konrad J. został zatrzymany. Po przesłuchaniu przedstawiono mu zarzuty dokonania rozbojów. Na podstawie zebranego materiału dowodowego prokurator podjął decyzję o objęciu zatrzymanego dozorem policyjnym.

Z analizowanych akt spraw wynikało, że w atakach brało udział kilku mężczyzn. Stołeczni policjanci ustalają kolejnych podejrzanych, których zatrzymanie jest tylko kwestią czasu. Za rozbój grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Apelujemy do wszystkich, którzy w okolicach placówek bankowych zauważą coś niepokojącego czy dziwne zachowanie innych osób mogące wskazywać o ewentualnym planowaniu popełnia przestępstwa, o natychmiastowy kontakt z najbliższą jednostką Policji (nr alarmowy 112 lub 997).
ij

Powrót na górę strony