Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Okradł ponad 20 działek

Data publikacji 09.09.2013

Pruszkowscy policjanci zatrzymali 24-letniego Daniela G. podejrzanego o dokonanie włamań do 26 domków letniskowych. Łupem złodzieja padły wiatrówki, biała broń, lornetki, rower, radio samochodowe, alkohol, kable elektryczne, narzędzia ogrodnicze i inne przedmioty. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Od kilku tygodni do policjantów z Pruszkowa docierały informacje o włamaniach do jakich dochodzi na terenie ogrodów działkowych. Dzielnicowy, nadzorujący rejon ulicy Wandy, ustalił, jakim pojazdem może poruszać się osoba podejrzewana o te przestępstwa.

W nocy, około 21.30, w okolicy ogrodzenia ogródków działkowych, partol zauważył porzucony rower koloru srebrnego. Policjanci, podejrzewając, że na terenie ogrodów może dojść do przestępstwa, poprosili o wsparcie załogę wywiadu.

Kiedy jeden z funkcjonariusz pozostał przy rowerze, pozostali weszli na teren ogrodów. Chwilę później dzielnicowy zatrzymał włamywacza. Mężczyzna był tak bardzo zajęty wybijaniem zabezpieczenia, że nie usłyszał zbliżającego się policjanta.

24-latek przyznał się do włamań i wskazał miejsce, w który ukrył skradzione wcześniej rzeczy. Policjanci odzyskali: wiatrówki, białą broń, lornetki, rower, radio samochodowe, alkohol, kable elektryczne, narzędzia ogrodnicze.

dn/aw


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 3.15 MB)

Powrót na górę strony