Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymana agresywna para

Data publikacji 04.09.2013

Agresywne zachowanie wobec interweniujących policjantów zakończyło się zatrzymaniem 23–latki i 25–latka. Mężczyzna usłyszał zarzuty naruszenia nietykalności i znieważenia funkcjonariuszy. Broniąca go kobieta odpowie za zmuszanie funkcjonariuszy do zaniechania czynności prawnej. Oboje przyznali się do popełnienia przestępstw, tłumacząc swoje zachowanie stanem nietrzeźwości. Karolina K. i Damian K. dobrowolnie poddali się karom.

Około 1.00 w nocy grodziscy policjanci zostali wezwani na interwencję na ul. Spółdzielczą. Na miejscu funkcjonariusze zauważyli dwóch mężczyzn, którzy szykowali się do bójki między sobą. Gdy policjanci wydali im polecenie zachowania zgodnego z prawem, jeden z mężczyzn skierował swoją agresję przeciwko funkcjonariuszom. Wyzywał ich, a podczas obezwładniania uderzył w twarz i kopał nogami. Policjanci szybko zdecydowali o zatrzymaniu agresywnego 25-latka. Wtedy podbiegła do nich kobieta, która szarpaniem i odpychaniem funkcjonariuszy utrudniała czynności służbowe. Mimo poleceń policjantów kobieta nie zrezygnowała ze swojego zachowania. 23-latka również została zatrzymana.

Badanie stanu trzeźwości obu osób wykazało, że mają po ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Po wytrzeźwieniu Karolina K. usłyszała zarzut zmuszania policjantów do zaniechania czynności prawnej, a Damian K. naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy i znieważenia ich. Oboje przyznali się do popełnionych przestępstw. Swoje zachowanie tłumaczyli stanem nietrzeźwości. 23-latka i 25-latek dobrowolnie poddali się karom zaproponowanym im przez prokuratora.

kz/aw

Powrót na górę strony