Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za usiłowanie zabójstwa

Data publikacji 04.09.2013

Policjanci z komisariatu w Lesznowoli zatrzymali 61-letniego Edwarda G. Mężczyzna jest podejrzewany o to, że podczas spotkania towarzyskiego zaatakował siekierą 29-latka. Wczoraj sąd tymczasowo aresztował go na trzy miesiące. Za usiłowanie zabójstwa grozić może nawet dożywotnie pozbawienie wolności.

Do zdarzenia doszło trzy dni temu na terenie gminy Lesznowola. Dyżurny komisariatu został powiadomiony przez świadka zdarzenia o awanturze i rannym mężczyźnie. Policjanci błyskawicznie zareagowali i już po kilku minutach byli na miejscu. Funkcjonariusze zastali przed posesją osoby, które uczestniczyły w spotkaniu i wzywały pomoc do 29-letniego mężczyzny, który został ugodzony siekierą. Po chwili na miejsce przybyła karetka pogotowia, która udzieliła pomocy medycznej rannemu mężczyźnie.

Podczas szczegółowych oględzin policjanci zabezpieczyli ślady z miejsca zdarzenia. Po przesłuchaniu świadków i w wyniku prowadzonych czynności procesowych policjanci ustalili, wstępny przebieg zdarzenia. Okazało się, że Edwardowi G. nie spodobało się spotkanie kilku młodych osób. Policjanci zatrzymali Edwarda G. podejrzewanego o ugodzenie siekierą jednego z uczestników spotkania. Mężczyzna był nietrzeźwy, badanie alkomatem wykazało 2 promile alkoholu w jego organizmie.

Edward G. został przesłuchany w prokuraturze i usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Wczoraj stanął przed sądem, który zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci 3-miesięcznego aresztu. Za czyn, o który jest podejrzewany, grozić może kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.
hkk/ij

Powrót na górę strony