Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za czynną napaść na policjantów

Data publikacji 13.08.2013

Sąd Rejonowy w Pruszkowie zastosował wobec mieszkańca Brwinowa trzymiesięczną sankcję. Mężczyzna zaatakował nożem interweniujących policjantów z tamtejszego komisariatu. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Kilka dni temu około 23.00 brwinowski dyżurny został zaalarmowany przez 2 kobiety. Telefonicznie przekazały, że konkubent jednej z nich jest pijany i wszczął awanturę podczas, której groził im pozbawieniem życia. Aby się ratować uciekły do sąsiadów. Natychmiast na miejsce została wysłana załoga mundurowa.

Policjanci przygotowani na agresywne zachowanie mężcyzny stanowczo, ale też bardzo ostrożnie rozpoczęli z nim pertraktacje. Kiedy zobaczyli 49-latka z rękoma schowanymi za plecami wezwali go do ich pokazania. Pomimo wielokrotnie wydawanych poleceń oraz ostrzeżeń o możliwości użycia środków przymusu, osoba wobec, której policjanci podejmowali czynności nie zamierzała się podporządkowć. W pewnym momencie mężczyzna gwałtowanie ruszył w kierunku jednego z funkcjonariuszy. W ręku miał nóż.

Mundurowi natychmiast użyli środków przymusu bezpośredniego i obezwładnili napastnika. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi. Po zebraniu przez policjantów informacji o zatrzymanym, prokurator rejonowy zwrócił się do sądu o zastosowanie wobec mężczyzny tymczasowego aresztowania. Spędzi on w areszcie 3 miesiące.

dn/ps

Powrót na górę strony