Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za rozbój i kradzież łańcuszka

Data publikacji 13.08.2013

Wywiadowcy z Bielan zatrzymali mężczyznę, podejrzewanego o napad na starszą kobietę. Podejrzany zerwał z szyi pokrzywdzonej łańcuszek o wartości 2 000 złotych. 33-latek usłyszał zarzut rozboju i kradzieży. Wobec Pawła M. sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.

Do zdarzenia doszło na ulicy Przy Agorze. Napastnik najpierw obserwował starszą kobietę, która wracała ze szpitala do domu, a potem na klatce schodowej w bloku, w którym mieszkała zaatakował ją. Przewrócił pokrzywdzoną, ciągnął ją za włosy, aż w końcu zerwał jej złoty łańcuszek. Kobieta zaczęła krzyczeć, wtedy złodziej uciekł z miejsca zdarzenia. Zaalarmowani krzykiem policjanci, którzy w tym czasie byli bloku kilka pięter wyżej, natychmiast zbiegli do ofiary. Na szczęście starsza pani doskonale zapamiętała rysopis sprawcy.

Wywiadowcy przez kilka godzin jeździli w pobliżu miejsca zdarzenia. Przeczucie ich nie myliło. Policjanci zatrzymali podejrzewanego o ten czyn 33-latka.

Podczas przesłuchania mężczyzna przyznał się także do rozboju oraz do kradzieży łańcuszka przy ulicy Wrzeciono. Pokrzywdzone poniosły straty sięgające 3 600 złotych. Łańcuszki zostały sprzedane przypadkowym osobom na bazarze. 33-latkowi już zostały przedstawione zarzuty. Wobec mężczyzny został zastosowany 3-miesięczny areszt. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy.

eb/ps

Powrót na górę strony