Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowi pomogli psu wydostać się z rzeki

Data publikacji 12.07.2013

Zgłoszenie o małym psie, który nie mógł wydostać się o własnych siłach z nurtu rzeki dzielnicowi z komisariatu w Markach potraktowali niezwykle poważnie. Niemal natychmiast udali się we wskazane miejsce, gdzie w rzece Długa zauważyli zaplatanego w szuwarach psa. Policjanci nie tylko wydobyli na brzeg zwierzaka, lecz również przewieźli go lecznicy weterynaryjnej, gdzie została mu udzielona niezbędna pomoc.

Dwa dni temu w godzinach popołudniowych dzielnicowi z komisariatu w Markach otrzymali zgłoszenie, że w rzece Długa w rejonie ulicy Piłsudskiego znajduje się mały pies, który nie może wydostać się na brzeg. Niemal natychmiast funkcjonariusze udali się we wskazany rejon. Już po chwili zlokalizowali zaplątanego w szuwarach zwierzaka. Pies został wydobyty na brzeg przez policjantów i z uwagi na wyraźny stan wycieńczenia przewieziony do lecznicy weterynaryjnej, gdzie została mu udzielona niezbędna pomoc.

Lekarz, który zajął się zwierzakiem oświadczył, że ten musiał przebywać w wodzie bardzo długo, jednak szybka reakcja dzielnicowych i pomoc medyczna udzielona niemal w ostatniej chwili może uratować mu życie. To kolejny przykład, świadczący o tym, że policjanci pomagają nie tylko ludziom lecz również zwierzętom.

ea/ts

Powrót na górę strony