Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tanie, ale podrobione

Data publikacji 30.06.2013

Zabawki znanej firmy oferował na swoim stoisku 43-letni obywatel Chin w centrum handlowym w Wólce Kosowskiej. Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą zabezpieczyli towar o wartości ponad 13000 zł, który w całości okazał się podrobiony i bezprawnie opatrzony zastrzeżonymi znakami towarowymi. Czyn ten zagrożony jest karą nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Piaseczyńscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej kontrolowali centrum handlowego w Wólce Kosowskiej. Sprawdzali, czy oferowany przez sprzedających towar udostępniany jest klientom zgodnie z prawem. Policjanci nie musieli długo czekać na efekty swojej pracy. Ich uwagę zwróciły zabawki w jednej z firm. Właścicielem tej firmy jest 43-letni obywatel Chin.

Policjanci przejrzeli towar i nabrali wątpliwości, co do pochodzenia kilkuset sztuk zabawek. Ich uwagę zwróciły przede wszystkim zabawki ze znakami towarowymi znanych firm. Podejrzewali, że znaki i nazwa zastrzeżona przez producenta zostały użyte bezprawnie. Po dokładnym sprawdzaniu okazało się, zabawki, mają zastrzeżone znaki towarowe. Wartość zabezpieczonego towaru szacuje się na kwotę ponad 13000 złotych.

43-letni obywatel Chin będzie odpowiadał za wprowadzanie do obrotu rzeczy z zastrzeżonymi znakami towarowymi, za co zgodnie z ustawą prawo własności przemysłowej grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 5.

hkk

Powrót na górę strony