Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Wakacje, Rower i Ja” – W trosce o bezpieczeństwo dzieci

Data publikacji 30.06.2013

Policjanci z zespołu prewencji kryminalnej zorganizowali turniej dla uczniów ze śródmiejskich Szkół Podstawowych. Akcja edukacyjna miała na celu wykształtowanie właściwych postaw u dzieci w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Taka nauka poprzez rywalizację bardzo przypadła do gustu czwartoklasistom. Nikt z uczestników nie odszedł „z pustymi rękami”. Najlepsi otrzymali nagrody i medale ufundowane przez Mazowiecki Urząd Marszałkowski oraz Wydział Oświaty Dzielnicy Śródmieście.

Pomysł na tego typu akcję niewątpliwie miał związek ze zbliżającymi się wakacjami. W miniony czwartek na terenie Szkoły Podstawowej nr 32 przy ulicy Lewartowskiego policjanci z zespołu prewencji kryminalnej przy udziale policjantów z wydziału ruchu drogowego Komendy Stołecznej Policji zorganizowali turniej pn. „Wakacje, Rower i Ja’. Ideą przyświecającą organizatorom było wykształtowanie właściwych postaw u dzieci w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Do rywalizacji na torze przeszkód stanęli uczniowie czwartych klas z 5 śródmiejskich Szkół Podstawowych, w sumie około 80 osób. Przy okazji zawodów dzieci uczyły się podstawowych przepisów ruchu drogowego, znaczenia oznakowania pionowego i poziomego, prawidłowego wyposażenia roweru oraz właściwego sposobu umieszczana na ubraniach różnego rodzaju elementów odblaskowych.

Zawody wygrali uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 203 przy ulicy Skorupki. Zarówno zwycięzcy jak i zawodnicy, którzy zajęli drugie i trzecie miejsce otrzymali zestawy rowerowe, pamiątkowe medale i specjalne statuetki. Nagrody ufundował Mazowiecki Urząd Marszałkowski oraz Wydział Oświaty Urzędu Dzielnicy Śródmieście.

Kolejną atrakcją, którą policjanci zapewnili uczestnikom turnieju były zawody w piłce nożnej w ramach akcji „Kibicuj Fair Play”. Tu również nie obyło się bez nagród. Zwycięzcy, uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 32 oraz drużyny, które zajęły drugie i trzecie miejsce otrzymali zestawy kibica oraz okolicznościowe dyplomy.

Wszyscy doskonale się bawili i z pewnością była to ostatnia okazja żeby spotka się w tak licznym gronie przed rozpoczynającymi się właśnie wakacjami a przy okazji nauczy się lub przypomnieć sobie podstawowe zasady bezpieczeństwa.

rsz.
 

Powrót na górę strony