Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Złodziej z internetu

Data publikacji 28.06.2013

Łącznie pięć zarzutów usłyszał w komisariacie na Białołęce Przemysław K. Z ustaleń jakie posiadali policjanci z Białołęki, wynikało, że mężczyzna poznał pokrzywdzoną przez portal społecznościowy. Potem umawiał się i wzbudzał zaufanie. Jego ofiarą była niepełnosprawna kobieta. Wykorzystując to, okradł kobietę wypłacając z jej konta 8.000 złotych i przywłaszczył laptop. Podejrzanego mężczyznę zatrzymali policjanci z Woli.

Na koniec maja rozpoczęła się znajomość Przemysława K. z kobietą, która poznał na portalu internetowym. Kobieta była niepełnosprawna, co wykorzystał podejrzany mężczyzna. Najpierw ukradł kartę bankomatową pokrzywdzonej, potem podstępnie uzyskał kod do karty, uprzednio skradzionej. Z konta wypłacił łącznie 8.000 złotych. na koniec przywłaszczył powierzony laptop o wartości ponad 1100 złotych. Pokrzywdzoną pozostawił na łóżku, wózek inwalidzki przewiózł do pomieszczenia obok i opuścił mieszkanie.

Podejrzanego mężczyznę zatrzymali policjanci z Woli. Po doprowadzeniu do komisariatu na Białołęce, 24-latek usłyszał łącznie pięć zarzutów dotyczących kradzieży włamaniem, kradzieży i przywłaszczenia powierzonego mienia. Przemysław K. przyznał się do zarzucanych czynów. Okazało się, że podejrzany był poszukiwany listem gończym do ustalenia miejsca pobytu. Teraz może grozić mężczyźnie kara do 10 lat pozbawienia wolności.

ms

Powrót na górę strony