Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozbój pod pretekstem "zbiórki dla ofiar powodzi"

Data publikacji 07.06.2013

Cztery osoby, w tym trzy kobiety, zostały zatrzymane po pościgu przeprowadzonym przez policjantów z Karczewa i Celestynowa za sprawcami rozboju na 82-letniej kobiecie. Sprawcy weszli do jej domu pod pretekstem zbierania darów dla powodzian, gdy kobieta zorientowała się w ich prawdziwych zamiarach,zarzucili jej na głowę koc. Grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z komisariatu w Karczewie wspólnie z funkcjonariuszami z posterunku w Celestynowie, po dynamicznym pościgu przeprowadzonym po drogach gminy Karczew, zatrzymali forda mondeo, którym uciekali sprawcy usiłowania rozboju.

Jadące samochodem trzy kobiety i mężczyzna zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnej celi. Z zebranych w tej sprawie materiałów wynika, że pod posesję 82-letniej mieszkanki miejscowości Podbiel podjechał ford, z którego do domu weszły trzy kobiety pod pretekstem zbierania datków dla ofiar powodzi.

Starsza pani nie uwierzyła im i poprosiła o opuszczenie posesji. Wówczas kobiety zarzuciły jej na głowę koc. Krzyk i wzywanie pomocy zaalarmowały znajdującego się nieopodal posesji mężczyznę. Gdy ruszył na pomoc, kobiety zbiegły do forda, gdzie oczekiwał już na nie kierowca z włączonym silnikiem, by z piskiem opon odjechać.

O zdarzeniu natychmiast powiadomiono oficera dyżurnego otwockiej komendy, który za sprawcami rozboju wysłał policyjne załogi z Karczewa i Celestynowa. Po pościgu prowadzonym drogami gminy Karczew, który zakończył się już na lewym brzegu Wisły. Cała czwórka została zatrzymana.

Dwie 49-letnie kobiety, 52-latka oraz 42-latek, który prowadził forda trafili do otwockiego aresztu. Policjanci z komisariatu w Karczewie przekazali materiały w tej sprawie do otwockiej prokuratury. Wczoraj usłyszeli oni zarzut usiłowania rozboju, za co kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 12.

ea/js
 


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 7.9 MB)

Powrót na górę strony