Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kradła metodą ,,na pracownika administracji”

Data publikacji 31.05.2013

Policjanci z Ochoty zatrzymali fałszywą administratorkę. Kobieta weszła do mieszkania przy ul. Bobrowskiego pod pretekstem kontroli wody i okradła ich właściciela. 25-letnia Ewa K. usłyszała już zarzuty za popełnione przestępstwo. Za kradzież grozi jej kara do 5 lat więzienia.

Kilka dni temu do policjantów z Ochoty zgłosiła się właścicielka mieszkania przy ulicy Bobrowskiego, która poinformowała funkcjonariuszy o kradzieży. Z relacji pokrzywdzonej wynikało, że trzy kobiety zapukały do drzwi jej mieszkania i podały się za pracownice administracji. Powiedziały, że przyszły sprawdzić drożność rur wodociągowych. Kiedy wyszły okazało się, że z mieszkania zniknęły pieniądze.  

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu zajęli się sprawą. Funkcjonariusze ustalając okoliczności tego zdarzenia wytypowali osobę, która mogła mieć związek z tym przestępstwem. 25-letnia Ewa K. została zatrzymana w miejscu zamieszkania. Kobieta została przesłuchana i usłyszała zarzut za kradzież. Teraz policyjni specjaliści sprawdzają, czy nie ma ona związku z innymi tego typu kradzieżami. Zatrzymanie jej wspólniczek jest tylko kwestią czasu.

Po raz kolejny apelujemy do Państwa o zachowanie czujności, gdy nieznana osoba puka do drzwi mieszkania. Pamiętajcie o ograniczonym zaufaniu do obcych. Nie wpuszczajcie ich do mieszkań, jeżeli nie znacie celu ich wizyty. Jeżeli zjawił się u Was przedstawiciel jakiejkolwiek instytucji, bez otwierania drzwi sprawdźcie telefonicznie, czy był do Was kierowany. Każdy, kto zetknie się z opisanym sposobem działania przestępców powinien natychmiast skontaktować się z  najbliższą jednostką Policji pod numerem 997 lub 112.

ew/ps

Powrót na górę strony