Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za kradzież Mercedesa

Data publikacji 31.05.2013

Policjanci z Pragi Południe zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież Mercedesa. Funkcjonariusze odzyskali skradziony samochód. 41-latek został doprowadzony do policyjnej celi. Sławomir K. usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem samochodu oraz kierowania gróźb karalnych. Prokurator na wniosek południowopraskich policjantów wystąpił do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci aresztu. Sąd przychylił się do wniosku i aresztował Sławomira K. na trzy miesiące. Za kradzież z włamaniem samochodu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z komendy przy Grenadierów przyjęli zawiadomienie o kradzieży z włamaniem samochodu. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że mężczyzna podejrzewany o kradzież wcześniej ukradł też kluczyki i dokumenty Mercedesa. Po przyjęciu zawiadomienia policjanci wydziału zajmującego się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu zatrzymali i doprowadzili do komendy podejrzewanego o kradzież samochodu Sławomira K. Funkcjonariusze ustalili też, że zatrzymany 41-latek kierował groźby karalne wobec pokrzywdzonej kobiety grożąc jej przy tym nożem.

Sławomir K. usłyszał od prokuratora zarzut kradzieży z włamaniem samochodu oraz gróźb karalnych. Na wniosek policjantów prokurator wystąpił do sądu o zastosowanie wobec zatrzymanego środka zapobiegawczego w postaci aresztu. Sąd przychylił się do wniosku i aresztował 41-latka na trzy miesiące.

pp/ps

Powrót na górę strony