Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali skradziony sprzęt, włamywacze usłyszeli zarzuty

Data publikacji 31.05.2013

Szybka reakcja kryminalnych z Białołęki doprowadziła do zatrzymania dwóch mężczyzn podejrzanych o włamanie do sklepu i kradzież sprzętu sportowego. Już kilka godzin po włamaniu funkcjonariusze zatrzymali pierwszego ze sprawców. W jego warsztacie ukryty był skradziony sprzęt. Drugi wpadł niedługo po nim. Obaj podejrzani już usłyszeli zarzuty. Za ten czyn grozi im do 10 lat więzienia.

Z ustaleń jakie posiadali policjanci wynikało, że dwaj mężczyźni włamali się do sklepu, a następnie dokonali kradzieży sprzętu sportowego. Tej samej nocy  jeszcze raz  wrócili na miejsce przestępstwa, skąd wynieśli kolejny sprzęt. Skradziony łup ukryli w warsztacie u jednego z nich na terenie posesji w jednej z podwarszawskich miejscowości.

Nad ranem kryminalni z Białołęki zatrzymali pierwszego z mężczyzn. Funkcjonariusze odzyskali również skradziony sprzęt sportowy, którego łączna wartość została oszacowana na kwotę ponad 6.000 złotych. Drugi z mężczyzn, Piotr L. wpadł zaraz po nim.

Obaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. W trakcie przesłuchania, podejrzani przyznali się do zarzucanego czynu i poddali się dobrowolnie karze. Przestępstwo kradzieży z włamaniem zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności. Odzyskany sprzęt powrócił do sklepu.

Powrót na górę strony