Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ma na swoim koncie 13 włamań i kradzieży

Data publikacji 29.05.2013

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu zatrzymali 22-latka, który włamywał się do placówek handlowo-usługowych i kradł z nich pieniądze. We wszystkich przypadkach Sebastian M. działał podobnie, pod osłoną nocy wybijał szyby w drzwiach wejściowych. Jak ustalili policjanci, mężczyzna od kwietnia tamtego roku dopuścił się 13 takich przestępstw. Za kradzież z włamaniem 22-latkowi grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Do pierwszego tego typu zdarzenia doszło w kwietniu minionego roku. Nieznany jeszcze wtedy sprawca włamał się do cukierni. Mężczyzna po wybiciu szyby w drzwiach wejściowych dostał się do sklepu i ukradł z niego kasetkę z pieniędzmi w kwocie 200 złotych.

Policjanci pracujący na miejscu zdarzenia dokonali szczegółowych oględzin i zabezpieczyli wszystkie ujawnione ślady, w tym kluczowe, jak się później okazało ślady krwi pozostawione przez skaleczonego sprawcę włamania. Policjanci prowadzący sprawę zabezpieczyli wtedy także między innymi nagrania z monitoringu, które miały pomoc w ustaleniu sprawcy tego przestępstwa.

Od tamtej pory w Śródmieściu miały miejsce jeszcze inne bardzo podobne, jeśli chodzi o schemat działania sprawcy, kradzieże z włamaniem między innymi do aptek, sklepów i innych placówek usługowo-usługowych. Ostatnie w tym miesiącu do zakladu fryzjerskiego, skąd sprawca zabrał 1500 złotych. We wszystkich tych przypadkach ginęły tylko pieniądze, kwoty od kilkuset do kilku tysięcy złotych. To sprawiło, że policjanci zaczęli nabiera pewności, że sprawcą tych przestępstw może być ta sama osoba.

Żmudne działania operacyjne i wykonane przez ten czas czynności poza procesowe przyniosły oczekiwany efekt i doprowadziły wczoraj do zatrzymania przez policjantów osoby podejrzanej o popełnienie tych przestępstw. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego policjanci postawili Sebastianowi M. zarzut kradzieży z włamaniem. 22-latek przyznał się do 13 takich czynów.

Za popełnione przestępstwa mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia.

ea/rsz
 

Powrót na górę strony