Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Włamywacze zatrzymani w pościgu

Data publikacji 27.05.2013

Zaraz po włamaniu, na widok oznakowanego radiowozu Policji, podjęli próbę ucieczki. W pościgu, policjanci zatrzymali Łukasza Sz. i Karolinę W. Oboje byli podejrzani o włamanie i kradzież do pojazdu. Ich łupem padły dwa telefony komórkowe. Na wniosek Prokuratury, Sąd zadecydował o zastosowaniu wobec dwójki podejrzanych środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres dwóch miesięcy.

Przy ulicy Ząbkowskiej wytypowali samochód. Najpierw wybili szybę w pojeździe, po chwili ukradli dwa telefony komórkowe. Właściciel pojazdu widząc co się dzieje, szybko powiadomił o zdarzeniu Policję. Zaalarmowani policjanci udali się na miejsce. Łukasz Sz. i Karolina W. na widok oznakowanego radiowozu podjęli próbę ucieczki. Kilka minut później podejrzani o włamanie i kradzież telefonów komórkowych zostali zatrzymani. Straty zostały oszacowane przez pokrzywdzonego na kwotę 800 złotych.

31-latek i jego znajoma trafili do policyjnej celi. Okazało się, że Łukasz Sz. jest doskonale znany policjantom, mężczyzna był wielokrotnie karany, kilka tygodni temu opuścił Zakład Karny. Karolina W. była również już wcześniej karana za podobne przestepstwa.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu z północnopraskiej komendy zebrali materiał dowodowy i przekazali podejrzanych na przesłuchanie do Prokuratury. Na wniosek Prokuratury, Sąd zadecydował o zastosowaniu wobec dwójki podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres dwóch miesięcy.

ms/ps

Powrót na górę strony