Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ubiegał się o kredyt na fałszywych papierach

Data publikacji 23.05.2013

W ręce policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości gospodarczej na warszawskich Bielanach wpadł mężczyzna zamieszany w wyłudzenie kredytu bankowego. Przedstawiając sfałszowane zaświadczenie o zatrudnieniu, 60-letni Paweł R. próbował wyłudzić kredyt w wysokości 20 tys. złotych. Funkcjonariusze sprawdzają teraz, czy zatrzymany mężczyzna ubiegał się w innych bankach o podobne kredyty.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zapobiegli wyłudzeniu 20 000 złotych kredytu z jednej z placówek bankowych na warszawskim Żoliborzu. W zorganizowaną przez operacyjnych zasadzkę, wpadł nieuczciwy kredytobiorca, którym okazał się 60-letni Paweł R.

Mężczyzna posłużył się sfałszowanym zaświadczeniem o zatrudnieniu. Dokument został zweryfikowany przez pracowników banku i policjantów. Wynikało z niego, że 60-latek jest pracownikiem firmy, w której w rzeczywistości nigdy nie pracował. Mężczyzna obecnie jest zarejestrowany jako bezrobotny.

Policjanci błyskawicznie rozpracowali przestępczy plan 60-latka i skutecznie udaremnili jego realizację, a tym samym nie dopuścili do wyłudzenia z banku pieniędzy. Zaplanowali zasadzkę. Około 15:00, w czasie załatwiania ostatnich formalności przed uzyskaniem pieniędzy, Paweł R. A. został zatrzymany. Był zupełnie zaskoczony obecnością funkcjonariuszy w banku .

Zatrzymany odpowie teraz za usiłowanie wyłudzenia kredytu. Funkcjonariusze sprawdzają czy zatrzymany mężczyzna ubiegał się w innych bankach o podobne kredyty.

ea/eb

Powrót na górę strony