Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Naraziła na niebezpieczeństwo małoletnią

Data publikacji 23.05.2013

Policjanci z Pragi Południe zatrzymali kobietę podejrzaną o narażenie na niebezpieczeństwo utraty życia przez małoletnią. Podczas interwencji 40-latka znieważyła i naruszyła nietykalność cielesną funkcjonariuszy. Po przeprowadzonym badaniu stanu trzeźwości okazało się, że Zofia K. ma w organizmie prawie promil alkoholu. Zatrzymana została doprowadzona do policyjnej celi. Wczoraj 40-latka usłyszała zarzut narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu małoletniej oraz znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy.

Dyżurny z komendy przy Grenadierów przyjął zgłoszenie o małoletniej, która na klatce schodowej, na czwartym piętrze chciała wyskoczyć przez balustradę. Na miejsce zdarzenia natychmiast udali się policjanci wydziału wywiadowczo – patrolowego. Funkcjonariusze uspokoili 14-latkę i zapobiegli próbie wyskoczenia przez barierkę ochronną.

W wyniku dalszych czynności policjanci ustalili, że pomiędzy małoletnią a jej opiekunem prawnym doszło do awantury, w wyniku której 14-latka chciała wyskoczyć przez balustradę na klatce schodowej, grożąc popełnieniem samobójstwa. Z pomocą małoletniej przyszli sąsiedzi, którzy do czasu przybycia patrolu przytrzymywali ją przed wyskoczeniem przez barierkę. Ponadto na miejscu interwencji okazało się, że opiekująca się małoletnią Zofia K. jest pod wpływem alkoholu. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało, że w organizmie kobieta miała prawie promil alkoholu. 40-latka została zatrzymana i doprowadzona do policyjnej celi. Podczas interwencji zatrzymana kobieta stawiała opór i znieważyła oraz naruszyła nietykalność cielesną interweniujących policjantów.

Zofia K. usłyszała zarzut narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu przez małoletnią, a także znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy.

Sprawą opieki nad małoletnią zajmie się teraz sąd rodzinny.

Za narażenie na niebezpieczeństwo utarty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu osoby, na której ciąży obowiązek opieki grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

ea/pp

Powrót na górę strony