Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za podpalenia

Data publikacji 21.05.2013

Poprzez podpalenie, uszkodził lokal oraz konstrukcję budynku przy ulicy Sprzecznej powodując straty w wysokości około 6.000 złotych – taki zarzut usłyszał podejrzany Mariusz R. w północnopraskiej komendzie. Decyzją Prokuratora, 34-latek został objęty dozorem policyjnym. Zarzut uszkodzenia mienia usłyszał również 19-letni Łukasz K. Mężczyzna był podejrzany o podpalenie kontenera przy ulicy Białostockiej. Funkcjonariusze dodatkowo ujawnili przy podejrzanym 10 sztuk tabletek clonozepanu. Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości nieletnich z północnopraskiej komendy ustalili i zatrzymali nieletniego 14-latka podejrzanego o podpalanie lodówki stojącej na klatce schodowej przy ulicy Inżynierskiej. Wówczas lodówka spaliła się, a ogień i dym rozprzestrzenił się na cały korytarz. Nieletniemu określono czyn karalny dotyczący sprowadzenia niebezpieczeństwa pożaru.

Trwająca dwie godziny akcja gaśnicza straży pożarnej, uszkodzona konstrukcja i spalony lokal w budynku przy ulicy Sprzecznej o łącznej wartości strat około 6.000 złotych - tak wyglądał dzień, kiedy doszło do pożaru. Policjanci przeprowadzili oględziny z udziałem biegłego z zakresu pożarnictwa, dokładnie przeanalizowali zdarzenia, przesłuchali świadków. Dosłownie dwa dni po podpaleniu, operacyjni namierzyli podejrzanego. Mariusz R. był już w ich rękach. Okazało się, że mężczyzna w styczniu opuścił więzienne mury, był wielokrotnie karany za różne przestępstwa.

34-latek trafił do policyjnego aresztu. Po zebraniu materiału dowodowego, śledczy przedstawili Mariuszowi R. zarzut uszkodzenia mienia. Decyzją prokuratora, mężczyzna został objęty dozorem policyjnym.

Policjanci ustalili również podejrzanego o podpalenie kontenera przy ulicy Białostockiej. Po 20 minutach od zgłoszenia podpalenia, partol zatrzymał podejrzanego. Na widok policjantów, podpalacz podjął próbę ucieczki. Po krótkim pościgu mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Funkcjonariusze dodatkowo znaleźli przy podejrzanym 10 sztuk tabletek clonozepanu.

W trakcie zbierania materiału dowodowego, funkcjonariusze ustalili, że podejrzany 19-latek podpalił karton i rzucił go do kontenera, w wyniku tego doszło do pożaru. Łączne straty zostały oszacowane na kwotę około 1.500 złotych. W komendzie na Pradze Północ, Łukasz K. usłyszał zarzuty uszkodzenia mienia oraz posiadania środków odurzających. Mężczyzna przyznał się i poddał dobrowolnie karze w wymiarze 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata, obowiązku naprawienia szkody oraz dozorowi kuratora sądowego.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości nieletnich z północnopraskiej komendy ustalili i zatrzymali nieletniego 14-latka podejrzanego o podpalanie lodówki stojącej na klatce schodowej przy ulicy Inżynierskiej. Wówczas lodówka spaliła się, a ogień i dym rozprzestrzenił się na cały korytarz. Mieszkańcy bloku zaalarmowali o pożarze i rozprzestrzeniającym się dymie Policję i straż pożarną. Wezwana na miejsce straż pożarna ugasiła pożar.

Nieletni został zatrzymany i trafił do policyjnej izby dziecka. Policjanci, po zebraniu materiału dowodowego, określili 14-latkowi czyn karalny dotyczący sprowadzenia niebezpieczeństwa pożaru. Dalej sprawą nieletniego zajmie się Sąd Rodzinny i Nieletnich.

ea/ms
 


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 2.05 MB)

Powrót na górę strony