Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprzątała nie tylko mieszkania

Data publikacji 20.05.2013

Policjanci z Ursynowa zatrzymali 37-letnią Dorotę K. Kobieta najpierw zatrudniała się jako pomoc w sprzątaniu mieszkań, a następnie kradła biżuterię. Łącznie jej łupem padły kosztowności o łącznej wartości ponad 12 tys. złotych. Dorota K. usłyszała już dwa zarzuty za kradzież za co grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Ursynowa otrzymali zgłoszenie, że w dwóch mieszkaniach na terenie dzielnicy doszło do kradzieży. Z relacji pokrzywdzonych wynikało, że za każdym razem ginęła biżuteria. Sposób działania sprawcy był ten sam. Jak się okazało, w obu przypadkach jako pomoc w sprzątaniu mieszkania zatrudniła się ta sama kobieta. Najpierw sumiennie wywiązywała się ze swoich obowiązków, czym sprawiała wrażenie solidnej i godnej zaufania osoby, a następnie „dokładnie” sprzątała lokale, opróżniając je z biżuterii pozostawionej przez właścicieli. Łupem kobiety padły, m.in. złote bransolety, pierścionki z brylantami i kolczyki. Wartość skradzionej biżuterii oszacowano na ponad 12 tys. złotych.

Policjanci zatrzymali 37-letnią Dorotę K. Śledczy z Ursynowa przedstawili kobiecie dwa zarzuty. Za kradzież kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności. Sprawa jest rozwojowa.

Apelujemy do osób, które w ten sam sposób zostały okradzione o zgłaszanie się do Komisariatu Policji Warszawa Ursynów przy ul. Janowskiego 7, bądź do najbliższej jednostki policji. Kontakt z prowadzącym postępowanie: 22 603 34 73. Oficer Dyżurny KP Warszawa Ursynów: 22 603 19 78

ea/ac

 

Powrót na górę strony