Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Znęcał się nad byłą żoną

Data publikacji 16.05.2013

Policjanci z Bielan zatrzymali 52-latka, który od kilku lat znęcał się nad byłą żoną. Przeciwko mężczyźnie toczyło się już postępowanie przed sądem. Pokrzywdzona zdecydowała się złożyć zawiadomienie o popełnionym przestępstwie, gdyż obawia się spełnienia gróźb byłego męża. Zbigniewowi Ż. zostały przedstawione zarzuty za znęcanie się psychiczne i fizyczne nad rodziną. Sprawa wkrótce trafi do sądu.

Oficer dyżurny bielańskiej komendy otrzymał informację, że na ulicy Rudnickiego, mężczyzna znęca się nad byłą żoną. Policję powiadomiła kobieta, której były mąż po raz kolejny urządził w domu awanturę. Natychmiast pod wskazany adres udali się funkcjonariusze z bielańskiej patrolówki. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce zastali pijanego 52-latka. Na miejscu okazało się, że Zbigniew Ż. od kilku lat znęca się nad swoją byłą żoną, znieważa ją, używa wobec niej słów wulgarnych, grozi że uszkodzi jej samochód. Kilka miesięcy temu złamał kobiecie nogę.

Z uwagi na to, że to nie było pierwsze tego typu zachowanie 52-latka, kobieta postanowiła złożyć zawiadomienie. Przeciwko mężczyźnie toczyło się już postępowanie przed sądem. Zbigniew Ż. został przewieziony do izby wytrzeźwień, badanie wykazało, że we krwi miał ponad 3 promile alkoholu. Po wytrzeźwieniu, policjanci z dochodzeniówki przedstawili mężczyźnie zarzut za znęcanie się psychiczne i fizyczne nad rodziną. Funkcjonariusze wnioskowali o zastosowanie wobec mężczyzny policyjnego dozoru.

ea/eb

Powrót na górę strony