Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Cztery osoby usłyszały zarzut kradzieży

Data publikacji 15.05.2013

Czterem osobom dochodzeniowcy z Żoliborza przedstawili zarzuty za kradzież artykułów spożywczych o łącznej wartości ponad 600 złotych. Dwie kobiety i dwóch mężczyzn zostało zatrzymanych przez wywiadowców z komisariatu metra i przewiezionych do komisariatu przy ulicy Rydygiera. Znajomi noc spędzili w policyjnym areszcie. Sprawcom kradzieży grozi teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Pierwsza kradzież miała miejsce na początku lutego, ostatnia na początku maja. Sprawcy działali we czworo. Dwie kobiety wchodziły do galerii położonej na terenie metra i zagadywały ekspedientkę. Po chwili do sklepu wpadało dwóch ich kolegów i zabierało artykuły spożywcze będące pod ręką. 18-letnia Agnieszka K., 17-letnia Aleksandra Z., 22-letni Adam K. i 32-letni Paweł S. dokonali co najmniej czterech kradzieży, narażając właścicielkę na straty sięgające ponad 600 złotych.

Sprawców kradzieży rozpoznała jedna z pracownic sklepu. Kobieta poinformowała wywiadowców z komisariatu metra, że przed wejściem na stację znajdują się osoby, które dokonują kradzieży towaru w jej sklepie. Funkcjonariusze zatrzymali czworo znajomych i przewieźli do komisariatu przy ulicy Rydygiera. Dochodzeniowcy z Żoliborza już przedstawili im zarzuty za kradzież mienia. Teraz grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

ea/eb

 

Powrót na górę strony