Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Leki z Indii próbował wwieźć do Polski

Data publikacji 14.05.2013

Policjanci z lotniska wspólnie z funkcjonariuszami służby celnej zatrzymali 50-letniego mieszkańca Lublina, który nielegalnie próbował wwieźć do Polski przywiezione z Indii farmaceutyki. Policjanci zabezpieczyli przy mężczyźnie prawie 12 tysięcy sztuk tabletek, prawie 19 tysięcy sztuk kapsułek oraz innych leków w postaci kropli do oczu oraz maści.Grozi za to kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Na podstawie zawiadomienia służby celnej policjanci z Komisariatu Policji Portu Lotniczego Warszawa Okęcie zatrzymali 50-letniego mieszkańca Lublina, który wbrew przepisom Prawa Farmaceutycznego próbował wwieźć do Polski dużą ilość farmaceutyków. Mężczyzna nie posiadał stosownego zezwolenia na wwiezienie do naszego kraju prawie 12 tysięcy sztuk tabletek, prawie 19 tysięcy sztuk kapsułek oraz innych leków w postaci kropli do oczu oraz maści.

Ujawnione leki nieznanego pochodzenia zostały zabezpieczone przez Policję, a o losie mężczyzny zadecyduje Sąd. Za tego typu przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

ea/KPPL Warszawa Okęcie

Powrót na górę strony