Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla motorowerzysty, który potrącił policjantkę

Data publikacji 15.05.2013

Do dramatycznych wydarzeń doszło podczas kontroli drogowej na warszawskim Żoliborzu. Kierujący skuterem nie zastosował się do sygnałów świetlnych oraz dźwiękowych i uciekając potrącił policjantkę ruchu drogowego. 23-letni mężczyzna kierował motorowerem będąc pod wpływem narkotyków, a przy sobie miał 45 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Sprawca w prokuraturze usłyszał zarzut czynnej napaści na funkcjonariusza. Sąd zastosował wobec kierowcy 3-miesieczny areszt.

W niedzielę po południu policjanci z ruchu drogowego Komendy Stołecznej Policji pełnili służbę na terenie Żoliborza. Około godziny 14:20 postanowili zatrzymać do kontroli kierującego motorowerem. Kierujący zatrzymał się, ale po chwili ruszył z miejsca i zaczął uciekać w kierunku mostu. Funkcjonariusze ruszyli za nim w pościg, lecz motorowerzysta ignorował wyraźne sygnały błyskowe i dźwiękowe. Na ulicy Wybrzeże Gdyńskie Damian J. zatrzymał się, ale po chwili ruszył potrącając policjantkę i uderzając w drzwi stojącego radiowozu. Mundurowi ponownie ruszyli w pościg. 23-latek próbował wjechać pomiędzy jadące pojazdy i wówczas uderzył w dwa samochody, po czym porzucił skuter i zaczął uciekać w kierunku pobliskiego supermarketu. Po przebiegnięciu kilkudziesięciu metrów został zatrzymany. Bardzo szybko wyszło na jaw, dlaczego mężczyzna nie chciał zatrzymać się do kontroli drogowej. Badanie wykazało, że 23-latek kierował skuterem będąc pod wpływem marihuany, ponadto przewoził 45 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Sprawca zdarzenia trafił do policyjnego aresztu.

Dzisiaj Damian J. zostanie przewieziony do prokuratury gdzie prawdopodobnie usłyszy zarzut czynnej napaści na funkcjonariusza policji i kierowania motorowerem pod wpływem środków odurzających. Policjanci z Bielan będą również wnioskować o zastosowanie wobec 23-latka tymczasowego aresztu. Mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjantka ruchu drogowego, która próbowała zatrzymać kierowcę, z obrażeniami nogi trafiła do szpitala. Na szczęście jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Służba w „drogówce” jest trudna, wymaga dobrej dyspozycji fizycznej i psychicznej, a także odpowiedzialności i profesjonalizmu zawodowego. Podejmując kontrolę drogową i interwencję nie można przewidzieć zachowania kierowcy, trzeba być przygotowanym na każdą ewentualność. Przekonała się o tym nasza koleżanka, która z pewnością tę służbę zapamięta do końca życia. Codziennie każdy policjant naraża swoje zdrowie i życie by pomagać i służyć mieszkańcom garnizonu stołecznego. Na szczęście tym razem nie doszło do tragedii.

eb


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 5.09 MB)

Powrót na górę strony