Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pobili bez powodu

Data publikacji 13.05.2013

Policjanci z warszawskich Włoch zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy pobili 40-latka. Sprawcy zaczepili pokrzywdzonego, kiedy wracał do domu i bez żadnego powodu zaczęli go uderzać i kopać po całym ciele. Jeden z napastników był poszukiwany listem gończym. 19-latek po usłyszeniu zarzutów za pobicie, trafił do zakładu karnego. Obu mężczyznom za popełnione przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Kilka minut po 1:00 w nocy policjanci zostali wezwani w rejon skrzyżowania ulic Płużańskiej i Techników, gdzie miała mieć miejsce bójka. Jak się potem okazało, dwóch mężczyzn w wieku 19-lat zaczepiło wracającego do domu 40-letniego mężczyznę. Sprawcy bez żadnego powodu zaczęli okładać go pięściami. W wyniku odniesionych obrażeń pokrzywdzony został przewieziony do szpitala.

Informacja o zdarzeniu jak zawsze została przekazana wszystkim policyjnym patrolom w terenie. Naczelnik Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego z Ochoty, który pełnił służbę oficera kontrolnego natychmiast pojawił się na miejscu zdarzenia. Jadąc radiowozem ulicą Mikołajską zauważył dwóch mężczyzn, którzy odpowiadali rysopisowi sprawców pobicia. Naczelnik wspólnie z policjantami z warszawskich Włoch zatrzymali dwóch 19-latków. Obaj byli pijani, mieli po ponad promil alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu jednego ze sprawców w systemie informatycznym okazało się, że od 2011 roku jest poszukiwany przez sąd listem gończym za kradzież.

Wczoraj obaj mężczyźni zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty za pobicie, za co grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności. Adrian G. zgodnie z dyspozycją sądu trafił do zakładu karnego.

ea/ew
 

Powrót na górę strony