Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kryminalni zabezpieczyli ponad 400 gramów amfetaminy

Data publikacji 10.05.2013

Mokotowscy policjanci zatrzymali trzy osoby posiadające znaczną ilość narkotyków oraz trudniące się ich rozprowadzaniem. Mundurowi zabezpieczyli pond 400 gramów amfetaminy. Dwóch mężczyzn oraz kobieta odpowiedzą m.in. za posiadanie znacznej ilości narkotyków, ich rozprowadzanie oraz wprowadzanie do obrotu. Wobec 36-letniego Arkadiusza W. zastosowano policyjny dozór. Decyzją sądu 35-letni Aleksander W. został tymczasowo aresztowany na okres 2 miesięcy.O losie 39-latki zadecyduje dzisiaj sąd.

Kryminalni z Mokotowa uzyskali informację, że na terenie dzielnicy przebywają trzy osoby trudniące się rozprowadzaniem środków odurzających oraz będących w posiadaniu większej ilości narkotyków. Funkcjonariusze ustalili, że 36-letni Arkadiusz W. jest w posiadaniu narkotyków. Mundurowi wiedzieli również, że może się on trudnić ich rozprowadzaniem. Postanowili to sprawdzić i udali się do miejsca zamieszkania 36-latka. Po przybyciu do lokalu znaleźli 37 zawiniątek z zawartością białego proszku, którym okazała się amfetaminą. Łącznie zabezpieczyli prawie 14 gramów narkotyków.

Nie był to jedyny zatrzymany. Kryminalni znając adres zamieszkania kolejnej osoby postanowili obserwować budynek. Już po chwili zauważyli osobę, której wygląd odpowiadał szukanemu przez nich mężczyzny. Na widok policjantów 35-letni Aleksander W. zaczął uciekać. Funkcjonariusze natychmiast zatrzymali 35-latka, u którego w lokalu znaleźli prawie 400 gramów amfetaminy. W toku dalszych ustaleń policjanci zatrzymali 39-letnią Agnieszkę K. Jak się okazało kobieta wprowadzała do obrotu znaczą ilość środków odurzających oraz trudniła się ich udzielaniem.

Dwóch mężczyzn oraz kobieta zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie, natomiast narkotyki zabezpieczone. 36-letni Arkadiusz W. usłyszał zarzuty za udzielania i posiadanie środków odurzających. 35-letni Aleksander W. odpowie za uczestniczenie w obrocie znacznej ilości narkotyków oraz posiadanie ich większej ilości. Natomiast 39-letniej Agnieszce K. został przedstawiony zarzut wprowadzania do obrotu znacznej ilości amfetaminy oraz jej udzielanie. Decyzją sądu wobec Aleksandra W. zastosowano tymczasowy areszt na okres 2 miesięcy. Arkadiusz W. został objęty policyjnym dozorem a dziś o losie Agnieszki K. zadecyduje sąd.

ac/ps

Powrót na górę strony