Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwi rodzice opiekowali się 4,5-latkiem

Data publikacji 30.04.2013

Wizyta funkcjonariuszy z Radzymina i pracownika miejscowego Ośrodka Pomocy Społecznej zakończyła się odebraniem rodzicom i przekazaniem pod opiekę 4,5-letniego chłopczyka znajomej rodziny. Badanie stanu trzeźwości wykazało w organizmie 23-letniej matki ponad 2,7 promila, 27-letniego ojca blisko 1,4 promila alkoholu. Teraz policjanci skierują do sądu rodzinnego w Wołominie materiały sprawy celem zbadania sytuacji opiekuńczej rodziny.

Wczoraj kilka minut po 15:00 dyżurny komisariatu w Radzyminie otrzymał zgłoszenie o sprawowaniu opieki nad małoletnim przez nietrzeźwych rodziców. Na miejsce udali się policjanci prewencji wraz z pracownikiem miejscowego Ośrodka Pomocy Społecznej. Tam zastali 23-letnią kobietę i 27-letniego mężczyznę. W mieszkaniu przebywał również 4,5-letni chłopczyk.

Funkcjonariusze już na wstępnie stwierdzili, że rodzice znajdują się pod wyraźnym wpływem alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało u Martyny J. ponad 2,7 promila, Mariusz R. miał blisko 1,4 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo w lokalu panował ogólny nieład, na podłodze leżały puste puszki po piwie i rozbite szkło z butelki po wódce. Policjanci wezwali na miejsce załogę pogotowia ratunkowego, która przewiozła 4,5-latka do szpitala na badania. Po konsultacji medycznej chłopczyk został przekazany znajomej rodziny.

Dziś funkcjonariusze przesłuchają kobietę i mężczyznę na okoliczność sprawowania opieki nad małoletnim w stanie nietrzeźwości. Całość materiałów zostanie skierowana do sądu rodzinnego i nieletnich w Wołominie celem zbadania sytuacji opiekuńczej rodziny.

ea/ts

 

Powrót na górę strony