Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wywiadowcom wystarczył rysopis podejrzanego

Data publikacji 30.04.2013

Kilka minut zajęło wywiadowcom z północnopraskiej komendy, aby zatrzymać podejrzanego mężczyznę, który kilka minut wcześniej wybił szybę w zaparkowanym peugeocie i ukradł torebkę wraz z zawartością. Funkcjonariusze w chwili zatrzymania ujawnili w skarpetkach podejrzanego skradzione kolczyki, odzyskali również skradzioną torebkę. 31-latek trafił do policyjnej celi. Mężczyzna już usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem w recydywie.

Wszystko wydarzyło się około południa. Do zaparkowanego pojazdu podbiegł mężczyzna, który wybił szybę i z fotela samochodu ukradł leżącą torebkę wraz z zawartością, po czym uciekł. Wywiadowcy z północnopraskiej komendy, po uzyskaniu informacji o zdarzeniu, udali się w penetrację za podejrzanym mężczyzną. Po kilku minutach zauważyli mężczyznę, który wyglądem odpowiadał rysopisowi sprawcy. Funkcjonariusze natychmiast interweniowali. Okazało się, że Łukasz Sz. w skarpetkach ukrył skradzione kolczyki, natomiast torebkę ukrył w jednej z kamienic.

31-latek został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu przedstawili Łukaszowi Sz. zarzut kradzieży z włamaniem w recydywie. Mężczyzna w połowie kwietnia opuścił Zakład Karny, jest doskonale znany policjantom. Odzyskana torebka powróciła do właścicielki. Za przestępstwo kradzieży z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

ms/ps

Powrót na górę strony